Potrzebny mobilny internet? Sprawdź na co warto uważać wybierając operatora!

Coraz częściej zdarza się tak, że potrzebujemy mobilnego internetu, ponieważ wyjeżdżamy gdzieś czy po prostu potrzebujemy go aby na nim pracować. Warto się zapoznać z ofertami, które dają nam operatorzy oraz na co trzeba zwracać uwagę.​

Coraz częściej zdarza się tak, że potrzebujemy mobilnego internetu, ponieważ wyjeżdżamy gdzieś czy po prostu potrzebujemy go aby na nim pracować. Warto się zapoznać z ofertami, które dają nam operatorzy oraz na co trzeba zwracać uwagę.

W dzisiejszych czasach większość z nas korzysta z internetu mobilnego w telefonie, lub poprzez router mobilny (internet na kartę). Internet stacjonarny ma wiele zalet i na pierwszy rzut oka wygrywa z internetem mobilnym. Stałe łącze na kablu nie posiada limitu transferu danych, nie rozłącza, jest szybsze, oraz ma mniejsze opóźnienia. Dlatego też, jeśli jesteś sporą “pijawką” czyli – bardzo intensywnie korzystasz z internetu do pobierania/uploadowania rzeczy, bądź do oglądania filmów, to powinieneś przemyśleć zakup łącza stacjonarnego.

Pamiętaj, że podczas wyboru operatora internetu mobilnego nie tylko cena ma znaczenie! Przed tym jak wybierzesz najlepszy internet mobilny LTE należy zwrócić uwagę na wiele innych czynników tj.: limit pakiety danych, maksymalna i średnia prędkość internetu oraz jedną z najważniejszych rzeczy: zasięg – bez zasięgu nietety nic nie zdziałamy. Zobacz oferty TUTAJ.

Na co należy zwracać uwagę przy wyborze internetu mobilnego?

Znaleźliśmy już ofertę, która nas interesuje. Teraz czas się zastanowić, czy ta oferta, którą wybraliśmy jest na pewno dla nas opłacalna. Bardzo często jest też tak, że nie zwracamy uwagi na to, co operator dodaje małymi literkami na samym końcu umowy. Warto się więc zapoznać z tym, na co trzeba zwracać uwagę przy podpisywaniu umowy.

  • Zapisy w regulaminie operatora – Pamiętaj aby zawsze dokładnie przeczytać dokument, który podpisujesz. Na pewno niejednokrotnie słyszałeś od znajomego lub czytałeś w sieci artykuł, że jeden podpis potrafi zrujnować człowiekowi życie. Na szczęście w tym przypadku tak się nie stanie natomiast zawsze należy zwrócić uwagę czy operator nie nalicza jakichkolwiek dodatkowych opłat. Dodatkowo zanim zdecydujesz się na internet mobilny LTE, dowiedz się jakie korzyści płyną z korzystania z internetu w technologii LTE.
  • Ile danych wykorzystujesz aktualnie – Przed finalną decyzją jakiego operatora internetu mobilnego wybierzesz sprawdź ile transferu miesięcznie zużywasz aktualnie. Możesz to sprawdzić w ustawieniach swojego telefonu. Gdy już się dowiesz dopasuj operatora do swoich wymagań korzystając z tego rankingu internetu mobilnego.

Warto zwrócić uwagę, że internet mobilny LTE nie jest idealnym rozwiązaniem dla graczy. Jeżeli jesteś osobą, która często gra w gry na komputerze bądź zarabia tym na życie – zachęcamy do zapoznania się z rankingiem internetu stacjonarnego. Jak już wyżej pisaliśmy – internet stacjonarny daje znacznie bardziej stabilne łącze z mniejszym opóźnieniem – co finalnie będzie przekładało się na jakość i komfort Twojej rozrywki.

Zobacz ofertę internetu mobilnego w T-Mobile, Play czy Plus.